/Files/photogallery/IMG_20181008_114330.jpg

Шкільна бібліотека... Саме в ній дитина вперше знайомиться із самостійно прочитаною книгою, вчиться вибирати для себе одну найкращу з великої кількості, які її оточують. Саме до неї поспішають наші вчителі, щоб знайти в книгах мудрість великих педагогів.
Бібліотекарем нашої школи є КОЗАЧЕНКО Інна Юріївна - вчитель ІІ категорії, яка має 10 років педагогічного стажу. Саме бібліотекар є інформаційним посередником для учнів, вчителів та батьків.

ГРАФІК РОБОТИ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ

Бібліотека працює з 9:00 – 13:00
Обслуговування читачів з 9:00 -13:00
Санітарний день: останній день місяця.

ПАСПОРТ БІБЛІОТЕКИ


Наша бібліотека заснована в 1968 році.

Кількість класів - 7.

Кількість педагогічних працівників - 15.

Загальна кількість учнів - 56.

Фонд художньої літератури складає 1974.

Фонд підручників 4539.

Кількість читачів складає 71.

Основні джерела комплектування фонду - органи управління освітою.

Правила користування бібліотекою


1.Учні школи записуються до бібліотеки в індивідуальному порядку.

2.На кожного читача заповнюється читацький формуляр як документ, що підтверджує факт і дату видачі користувачеві документів з фонду бібліотеки та їх повернення.

3.Під час запису до бібліотеки користувачі повинні ознайомитися з Правилами користування нею і підтвердити зобов’язання про їх виконання своїм підписом у читацькому формулярі.

4.Термін користування документами,які видаються на абонемент, не більше 30 днів. Кількість примірників, які видаються на абонемент, не більше 5.

5.Навчальна, методична література видається користувачам на час навчання відповідно до програм з обов’язковою перереєстрацією в кінці року.

6.У разі необхідності термін видачі документів може бути подовжений,якщо на видання немає попиту з боку інших користувачів, або скорочений, якщо видання користується попитом.

7.Періодичні видання видаються вчителям - предметникам терміном на 15 днів. За кожний примірник користувач розписується в читацькому формулярі.

8.Періодичні видання видаються учням лише в читальному залі. Кількість документів, які видаються в читальному залі , необмежена.

9.Рідкісні, цінні, довідково – енциклопедичні видання, альтернативні підручники, хрестоматії видаються лише в читальному залі.

Користувач зобов’язаний:

10.Дотримуватися Правил користування бібліотекою.

Поради батькам у вихованні маленького читача.

Найголовніший і найефективніший рецепт прилучити малюка до читання – читати дитині книги, коли вона сама цього ще не вміє. Перегляд телевізора з казковими мультфільмами, диск із будь-якою пригодницькою історією - теж можуть бути, але основною культурною їжею повинно бути читання книжки, що приносить однакове задоволення виконавцю і слухачу. Найперші «ріпки», «колобки» на картонних – щоб не порвалися – аркушах – це самий захопливий вид спілкування зі своєю дитиною.

Дошкільний період - перша сходинка в літературному розвитку майбутнього читача. Саме в дошкільному віці починає складатися начитаність. Чим раніше література доторкнеться до душі дитини, а не лише до розуму,тим більше надії, що добрі почуття переможуть. У цьому велику роль відіграє спілкування читача – початківця з досвідченим дорослим, хто б він не був: мама,тато,бабусі і дідусі, вихователі, педагоги, бібліотекарі – і настане, вірте в це, той момент, коли успіхи дитини приємно вразять батьків і всіх, хто щедро віддав часточку свого душевного тепла дитині.

Якщо в сім’ї з повагою ставляться до книжки,таке ставлення виробляється і в дитини.

Показуйте гарний приклад вашій дитині, демонструючи їй, як вам подобається читати. Зберігайте дитячу літературу на нижніх полицях, щоб дитина могла її легко дістати.

Дайте дитині подивитися вашу книгу Читайте її вголос або дозвольте дитині прочитати її вам.

Доки дитина росте, показуйте їй малюнки та збірки оповідань. Кольори і форми вразять її, слухання веде до вивчення. Якщо дитина щойно починає читати, намагайтеся купувати тоненькі книжки з великими малюнками.

Приносьте своїй дитині книги, які задовольняють її індивідуальні потреби, наприклад, про спортивні змагання,тварин, казкові пригоди. Ми маємо впливати на формування смаків та інтересів. У цьому допоможе книга. Стара добра казка навчає співчувати героям. А книжки з загадками, головоломками стають чудовою гімнастикою для розуму. Добирати літературу треба таку, від якої малюкові буде важко відірватися – ту, що відповідає його вікові та вподобанням. Книга має нести щось нове, невідоме раніше. А читання приносити радість.

Пам’ятайте про поезію! Короткий вірш – це найкращий спосіб привернути увагу на деякий час.

Даруйте дітям книги. Цим ви даєте зрозуміти, що книги - особливі.

Знаходьте час, щоб відповідати на запитання,які ставлять ваші діти під час читання. Це означає, що діти потребують вашої уваги.

Обговоріть з дитиною прочитану книгу. Спитайте, чи сподобалося дитині прочитане. Чим? Попросіть дитину розповісти про головного героя, головні випадки, запропонуйте дитині зробити малюнок до епізоду, який їй найбільше сподобався, вивчити уривок, якщо це вірш.

Читання перед сном повинно стати регулярною сімейною традицією.

Регулярно відвідуйте бібліотеку. Покажіть вашій дитині, як працює бібліотека і де дитина може знайти свої улюблені книжки.

Вдумайтесь у ці слова:

«На землі існує три головні цінності, три чуда;

Хліб,щоб народ завжди був здоровий і сильний;

Жінка, щоб не обривалася нитка життя;

Книга,щоб не обривався зв’язок часів.

Було б надзвичайно добре, щоб одне з чудес - книга, зайняла в кожній родині чільне місце. А двері шкільної бібліотеки завжди відкриті для вас, дорогі наші читачі!

Кiлькiсть переглядiв: 355

Коментарi